Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony - różnica pomiędzy R a ZR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opony - różnica pomiędzy R a ZR

    Czerwony wlot powietrza do chłodzenia

    zielony filtr powietrza

    Książki póki co nikt nie znalazł bo jej nie ma oficjalnie

  • #2
    Opony - różnica pomiędzy R a ZR

    Czym się róznią opony o oznaczeniu ZR od opon o oznaczeniu R?

    np ZR18 (92Y) i R18 92Y? :?:

    coś tam wyczytałem że na tych ZR można leciec przy pełnym obciązeniu do 240 km/h....czyli na tych z samym R można leciec do 300? :lol:

    Komentarz


    • #3
      , Indeks prędkości opon. Opony.com.pl
      Indeks prędkości ZR oznacza opony, które można użytkować z maksymalnym obciążeniem do prędkości 240km/h.

      Indeks prędkości V oznacza opony, w których obciążenie powinno być zmniejszane o 3% co każde 10km/h w przedziale między 210 a 240km/h.

      Indeks prędkości W oznacza opony, w których obciążenie powinno być zmniejszane o 5% co każde 10km/h w przedziale między 240 a 270km/h.

      Indeks prędkości Y oznacza opony, w których obciążenie powinno być zmniejszane o 5% co każde 10km/h w przedziale między 270 a 300km/h.
      Czyli jeśli nie będziesz zmniejszać obciążenia to możesz lecieć do 270 km/h
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        przy R 92Y czy ZR 92Y? ...chodzi mi o to ze obie sa do niby 300 km/h ale ZR do 240 km z pełnym obciązeniem ...czyli samo R z Y do 270 bez zmiany obciążenia?...czyli ZR 92Y daje takie same mozliwosci z pełnym obciażeniem co R 92W..... :lol:
        w necie znalazłem że ZR to mocniejsze scianki opony....

        Komentarz


        • #5
          Widze, że ktoś poszedł ostro w tuning.. tylko żeby nie opuścił orbity okołoziemskiej :lol:
          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez zepter00
            Widze, że ktoś poszedł ostro w tuning.. tylko żeby nie opuścił orbity okołoziemskiej :lol:
            ej nie o to chodzi....chce kupić P zero i wystepują wszedzie tylko z ZR......nawet jak są oznaczane w katalogu w sklepie R to sie okazuje ze są ZR i poprostu chce wiedzieć czym sie róznia czy sa gorsze czy lepsze czy bez znaczenia tym bardziej że i tak 240 moze ze dwa rzy tym autem osiagnełem :lol: :lol: i raczej sam a nie zpełnym obciażeniem :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #7
              , z max. obciążeniem możesz latać do 240, max. na tej oponie to 300
              SERWIS SAMOCHODOWY BOMA BOSCH – Wielomarkowy serwis samochodowy w Katowicach

              [ Dodano: Pią 17 Kwi, 15 13:44 ]
              Zamieszczone przez
              240 moze ze dwa rzy tym autem osiagnełem
              To w tym układzie nie potrzebujesz indeksu Y, V lub W całkowicie Ci wystarczy :P
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez rafiki
                , z max. obciążeniem możesz latać do 240, max. na tej oponie to 300
                SERWIS SAMOCHODOWY BOMA BOSCH – Wielomarkowy serwis samochodowy w Katowicach

                [ Dodano: Pią 17 Kwi, 15 13:44 ]
                Zamieszczone przez
                240 moze ze dwa rzy tym autem osiagnełem
                To w tym układzie nie potrzebujesz indeksu Y, V lub W całkowicie Ci wystarczy :P
                heheh ale nigdy nie wiadomo...lepiej być gotowy na wszystko ...a tak poważnie to z tego co napisałes wynika ze ZR jest słabsza od zwykłej R z tym samym indeksem predkosci...... :wink:

                Komentarz


                • #9
                  , teoretycznie tak, ale i tak co do obciążenia to wolałbym patrzeć na nośność a nie na prędkość :P
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X